blog

Uznani specjaliści wielu dziedzin podzielą się wiedzą na temat sytuacji zdrowotnej i społecznej dzieci w pandemii COVID-19. Poruszone zostaną problemy pacjentów dotąd zdrowych, jak i tych z ciężkimi chorobami współistniejącymi. Przekażą zdobyte przez ostatnie miesiące doświadczenie dotyczące przebiegu COVID-19, możliwości diagnostyki i terapii.


Konferencja dla lekarzy. Konferencja online.
Termin 29-30 stycznia 2021 r.

Organizator naukowy :
Prof. dr hab. n. med. Magdalena Figlerowicz
Klinika Chorób zakaźnych i Neurologii Dziecięcej
Przewodnicząca Zarządu Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego


Zaproszenie


Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy!

Pandemia COVID-19 dotknęła dzieci w sposób szczególny. Pojawiła się nowa poważna choroba wywołana przez SARS-CoV-2, a wraz z nią także gorszy dostęp pacjentów do opieki specjalistycznej, diagnostyki i profilaktyki innych chorób. W związku z pandemią dzieci doświadczają zmian w sposobie edukacji, odżywiania, rytmu snu i stylu życia, a także poczucia izolacji i lęku.

Serdecznie zapraszam do udziału w konferencji W trosce o dziecko – Wielkopolskie Forum Pediatrii, która odbędzie się 29-30 stycznia 2021 r. Z uwagi na sytuację epidemiczną spotkanie odbędzie się w formie wirtualnej.

Uznani specjaliści wielu dziedzin podzielą się z Państwem wiedzą na temat sytuacji zdrowotnej i społecznej dzieci w pandemii COVID-19. Poruszone zostaną problemy pacjentów dotąd zdrowych, jak i tych z ciężkimi chorobami współistniejącymi. Przekażemy zdobyte przez ostatnie miesiące doświadczenie dotyczące przebiegu COVID-19, możliwości diagnostyki i terapii. Zapraszam i zachęcam do aktywnego uczestnictwa w trakcie transmisji on-line. Nadszedł czas, by zaplanować dzieciom przyszłość po pandemii lub z pandemią w tle.

W imieniu Zarządu Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego Prof. dr hab. n. med. Magdalena Figlerowicz

Więcej na wielkopolskieforumpediatrii.pl.